Jak na přepis z energií? S aplikací ho zvládnete z domova za 15 minut

Jako by toho obíhání kvůli stěhování nebylo dost. Konečně jste si vybrali svůj nový domov a těšíte se už jenom na to, jak si ho zabydlíte. Místo toho vás ale čeká další papírování. Nebojte se, nakonec to taková hrůza nebude. Možná jste to netušili, ale přepis energií dnes zvládnete za 15 minut a z domova.

Časově náročné obíhání poboček je naštěstí minulost. Pokud se při přepisu energií nechcete hnout z křesla, využijte jednoduché a rychlé řešení v podobě intuitivní aplikace. Nevadí, že o celém procesu vůbec nic nevíte – stránky jako Prepisenergii.cz vás provedou všemi nástrahami.

Ať už se stěhujete do nájmu, nebo do svého, je třeba přepis energií vyřešit s původním odběratelem. Když se však domluvíte na společném postupu a předáte si všechny potřebné doklady, stane se z této povinnosti opravdová rychlovka.

Přepis energií online: Nejprve si připravte doklady

Střídáte někoho v nájmu, nebo jste koupili byt či dům, ve kterém už před vámi někdo bydlel? Zkontrolujte v okamžiku předání aktuální stav měřičů a požádejte původního nájemníka, aby se z odběrního místa odhlásil. Anebo si od něj vyžádejte plnou moc k přepisu energií. Potom původního odběratele pohodlně odhlásíte sami.

Kromě plné moci vám při přepisu energií pomůže pro určení technických údajů poslední vyúčtování spotřeby z místa, kam se právě stěhujete. Dále budete potřebovat číslo bankovního účtu, případně SIPO. Nutností je také doklad, který prokazuje váš vztah k nemovitosti – tedy nájemní, kupní, nebo darovací smlouvu; využít můžete i výpis z katastru nemovitostí.

Máte všechny dokumenty připravené? Pusťte se do toho. Stačí otevřít stránku Prepisenergii.cz

Co dělat, když před vámi v nemovitosti nikdo nebydlel?

Stěhujete se do nového a není nikdo, od koho byste údaje o spotřebě energií převzali? Pokud je vaším novým domovem novostavba, zastane roli předchozího odběratele developer, případně jiný smluvený partner, který zajišťoval prodej nemovitosti.

Může se ale stát, že elektrická či plynová přípojka v novém obydlí ještě nebude zřízená. V takovém případě nemusíte hledat, od koho byste dodávky energií přepsali. Místo toho požádáte o zřízení nového odběrního místa , které nejsnáze vyřešíte na jedné poboček vašeho dodavatele.