RE/MAX

Ing. Iveta Smetanová

„V RE/MAX jsem našla skvělé zázemí a podporu”

Začneme tradičně, jak jste se dostala k práci realitního makléře?

Vystudovala jsem ČVUT – fakultu stavební a pracovala jsem 12 let jako projektantka staveb bytových, občanských  i průmyslových. Tato práce vyžadovala i kontrolní činnost, a tím přímé spojení se stavebnictvím. Dnes to oceňuji jako výbornou praxi pro práci realitního makléře.

O práci makléře jste uvažovala od počátku nebo to přišlo „náhodou“?

Dostala jsem doporučení na – v té době – největší pražskou realitní kancelář a byla jsem pozvána na pohovor. Tehdejší paní majitelka mě hned přijala s tím, zda mohu hned následující den nastoupit.

Jak probíhaly první dny v nové práci?

Byly velmi náročné. Každý, kdo byl nově přijatý, musel vzít do prodeje, nafotit, zainzerovat a do 14 dní prodat byt. Kdo to nezvládl, byla s ním ukončena spolupráce. Pak bylo nutností každý týden prodat minimálně jednu nemovitost. Obchody probíhaly jak na běžícím pásu. Nebyl čas věnovat se klientům tak, jak by si zasloužili. Přesto jsem byla druhou nejlepší makléřkou v oddělení. Bylo to hektické, takovým způsobem jsem se realitám věnovat nechtěla.

V realitách jste ale zůstala…

Vyhrálo u mě přesvědčení, že tuto práci opravdu umím, hodně jsem v ní už dokázala. A tak, i když budu v podstatě „na začátku“, stojí mi to za to. V neposlední řadě mě ta práce baví, takže se to pak odráží na výsledcích.

Proč jste se rozhodla pro RE/MAX?

Kvalitní makléř (a těch, bohužel, není moc) nebude pracovat v „realitní kanceláři“ vybudované z panelákové kočárkárny, ale zvolí společnost se silným zázemím, profesionální podporou a dlouhodobým, prověřeným působením na trhu, založenou na solidním přístupu ke klientům a stoprocentní spolehlivosti.

A proč jste zvolila právě RE/MAX Search?

Völflovi, tedy majitelé kanceláře, byli v minulosti mými klienty. Už tehdy jsme si padli do oka. Poté, co se změnilo vedení původní realitní kanceláře a nastoupili do něj lidé, kteří se v realitách absolutně neorientovali, nebylo o čem přemýšlet. S Völflovými jsem byla celých šest let ve spojení a věděla jsem, že pokud  nastane situace, kdy bude změna nutností, bude to první kancelář, o které bych uvažovala. Nakonec jsem tady a jsem opravdu ráda.

Můžete porovnat původní působiště s tím, jak funguje RE/MAX? V čem je pro Vás největší rozdíl?

RE/MAX  má nastavený systém, který je pro makléře příjemný. Mám možnost porovnání i s jinými kancelářemi. Makléř potřebuje mít skvělé zázemí a určitou volnost na práci. Nesmí cítit tlak, ale naopak, podporu pro svoji práci. To je přesně to, co v RE/MAX funguje. Zároveň je tu možnost osobního růstu a skvělá spolupráce s odborníky.

**Jak vnímáte rozdíl například v systému vzdělávání? **

Makléř se musí neustále vzdělávat, rozvíjet a zaznamenávat nové trendy. Každý obchod přinese něco nového a makléře obohatí. Mnohaleté zkušenosti ale ničím nelze nahradit.

Co vaše cíle pro další období?

Na prvním místě je klient. Jeho vysněné potřeby. Klient většinou prodává a kupuje „střechu nad hlavou“ – jednu z nejdůležitějších věcí pro život. Musí cítit jistotu, vědět, že se obrátil na profesionála, který mu pomůže a na kterého se může stoprocentně spolehnout. Při odvedení skvělé práce vím, že mě zákazník doporučí – a na tomto principu je založena moje činnost. Mnoho let pracuji pro klienty, kteří mě opakovaně vyhledávají nebo doporučují svým příbuzným nebo známým.

Vím, že za sebou máte skvělou historii. Chcete se pochlubit?

Chlubení není na místě. Vážím si každého klienta a pro každého zprostředkuji obchod tak, aby byl spokojený. Vzhledem k počtu prodaných nemovitostí mám více než 2 500 spokojených klientů.

Co byste poradila ostatním kolegům?

Nechci si hrát na toho, kdo radí ostatním. Pro mě osobně je důležité zachovat si pokoru. Samozřejmě přijdou chvíle, kdy se věci nedaří. Ale každý takový moment vám vynahradí spokojený klient, který vám poděkuje. To jsou chvíle, které bych za nic nevyměnila. Takže pokud bych měla něco vzkázat ostatním, je to toto: „Važte si svých klientů a mějte radost z každého uzavřeného obchodu. Když budete poctivě pracovat, vrátí se vám to.“