RE/MAX

Iva Lexová

„Užívám si svou nezávislost”

Vždy chtěla pracovat s lidmi, což jí kariéra realitní makléřky umožnila. Rozjela ji po mateřské dovolené, kdy chtěla mít více času na rodinu. Dnes si užívá výhod, které jí úspěšná kariéra přinesla, a je spokojená.

Proč jste se rozhodla stát se realitní makléřkou?

Vždy jsem chtěla pracovat s lidmi, tak jsem po první mateřské dovolené nastoupila jsem do malé regionální realitní kanceláře. Po 12 letech u mě došlo k zásadnímu obratu, kdy jsem měla pocit, že tuto práci musím začít dělat jinak a chci ji dělat jinak. Proto jsem začala přemýšlet, co dál, a tak jsem se vlastně dostala do RE/MAXu, kde jsem dodnes.

Když jste rozjížděla podnikání, měla jste nějaké obavy?

Když jsem se rozhodla spojit své jméno se značkou RE/MAX, tak to byl velký krok do neznáma. V té době fungovala na jihu Čech pouze jedna kancelář a to velice krátce. Musím přiznat, že jsem měla obavy z toho, jestli se byznys rozjede, jestli to zvládnu. Před tím jsem navíc byla zaměstnaná na hlavní pracovní poměr, teď jsem začínala jako OSVČ, což byl také krok do neznáma. Mou výhodou bylo, že jsem nezačínala úplně od nuly, ale plynule jsem navázala na svoji klientelu.

Vidíte nějaký rozdíl mezi prací v realitách před 20 lety, kdy jste začínala, a dnes?

Lidé dnes vyhledávají kvalitu a jsou také ochotni za ni zaplatit. V tom je hlavní posun proti minulosti. Naší výhodou je, že děláme pro klienty vše opravdu od A do Z, oni se nemusí o nic starat. Díky předchozí zkušenosti dokážu posoudit rozdíl mezi malou kanceláří a možnostmi velké společnosti, kterou RE/MAX bezesporu je. RE/MAX má propracovaný systém ve spolupráci mezi makléři, předností je obrovská sdílená poptávka a nabídka nemovitostí, unikátní systém vzdělávání, důraz se klade na kvalitní prezentaci a pod. Pro naše zákazníky to znamená maximální přínos a užitek z realitních služeb.

Jak jste zvládala péči o děti a kariéru v realitách?

Synové jsou od sebe věkově deset let. Bylo těžké zkombinovat, abych měla čas na staršího, pak na mladšího a ještě na práci. Denně jsem tak byla v zápřahu 14, 15 hodin. To však nejde vydržet věčně, musela jsem časem ubrat. Snažím se dělat práci stejně kvalitně, ale už se nesnažím vše udělat sama. A když přijdu z práce, tak už vypínám a nepracuji. A také většinou ctím volné víkendy. Ráda cestuji, a relaxuji zejména sportem a v přírodě.

Co je pro vás největším přínosem práce realitní makléřky?

Beru jako velkou výhodu, že jsem pánem svého času. Podnikání v realitách mi také dalo obrovskou svobodu a nezávislost nejen časovou, ale i finanční. Pokud chcete svoji práci dělat dobře, musí Vás bavit, dávat Vám radost. A já jsem měla to štěstí, že mě práce naplňuje. Zejména proto jsem u realit již dvacet let. Když jedu po kraji, skoro v každé obci nebo městě vidím nemovitost, na které jsem pracovala, a přesto se stále těším na nové klienty, domy, příběhy. Nikdy nevíte, co Vám přijde do cesty, koho potkáte, u čeho budete stát.