Translate with 
MENU ZAVŘÍT

Prodej historického objektu 184 m², Jezbořice (ID 253-NP01699)

Jezbořice, okres Pardubice mapa

2 250 000 Kč ( za nemovitost)

1x
184 m2
1
Exkluzivně

Prodej nemovité kulturní památky - historické zemědělské usedlosti v Jezbořicích, okr. Pardubice

Exkluzívně Vám nabízíme ke koupi historicky i stavebně cennou zemědělskou usedlost (statek z počátku 19. stol. zapsaný do seznamu nemovitých kulturních památek) v obci Jezbořice, která leží v malebné krajině na půli cesty mezi Pardubicemi a Heřmanovým Městcem, kousek od Chrudimi.

Nabízená nemovitost se nachází v samém centru obce, na malebném náměstíčku s kostelíkem sv. Václava. Stavba je pěkným příkladem obytného zděného stavení venkovské usedlosti z poč. 19. stol. z oblasti Pardubicka, ovlivněného městskou empirovou architekturou. Je sice ve špatném technickém stavu (nutnost celkové rekonstrukce), ale domníváme se, že by mohla zaujmout milovníky historických staveb a historie obecně, ale nejen je.

Přední část domu (6 místností) je obytná a v zadní části jsou dva chlévy, které by bylo možné přestavět na stylové místnosti (klubovna, vinotéka, dílna, další obytná místnost apod.). Tloušťka obvodových zdí je 75 cm. Zajímavostí obytné části je stará pec. Nad celým přízemím je po dřevěných schodech přístupná půda. Dům má polovalbovou střechu s taškovou krytinou (bobrovky).

Nejcennějším prvkem stavby je památkově chráněný štít do ulice, ve kterém jsou okna „vložena do ploché slepé trojobloukové arkády, tvořené širokými, původně kvádrovanými lisenami, ukončenými úseky římsy a půlkruhovými archivoltami. Dvoukřídlá dřevěná okna jsou osazena do líce fasády, s ležatým trojdílným nadsvětlíkem. Štít lemuje oblounová lišta a podbradkové římsové ukončení. Ve štítu jsou dvě prostě zasklená obdélná okénka bez šambrán. Mezi nimi nejasný štukový rostlinný reliéf, pod polovalbou zdobné čabrakové motivy se střapci a rozetky po stranách.“ (citace z popisu památkářů). Štít domu byl původně bohatě zdobený štukovou výzdobou. Po citlivé opravě by se mohl stát chloubou rekonstruovaného domu. Usedlost je zanesena pod rejstříkovým číslem 31029/6-2094 již od roku 1958 ve státním seznamu kulturních památek.

Usedlost má v přízemí 6 místností o podl. ploše 100 m2 + dva chlévy o ploše 84 m2. V podkroví je volná půda o ploše cca 132 m2 (s výškou hřebene 450 cm).
Ke statku náleží ještě prostorná stodola o půdorysném rozměru 11,5 x 16,5 m, dále zahrada za domem o ploše cca 700 m2 a dvůr se studnou, který má rozměr cca 38 x 15 m. Celková plocha prodávaných pozemků včetně zastavěných ploch je 1800 m2. Parcelní hranice oddělující dvůr od sousedního majetku vede ve vzdálenosti přibližně 1,5m od sousední obytné budovy, ale není na ní postaven žádný plot. Vjezd do dvora je z veřejné asfaltové komunikace vyzdívanou bránou.

Elektřina: ano. Vodovod: ano. Kanalizace: ano Plyn: ano Vlastní studna: ano

Obec Jezbořice je dobře dopravně dostupná. Přímo okolo statku vede cyklistická trasa. V obci je hostinec, dětské hřiště, koupaliště. Večerka, pošta i mateřská školka jsou necelé 2 km v sousední obci Čepí. Vzdálenost do Heřmanova Městce je 4 km, do Pardubic 6 km a do Chrudimi 7 km. Do obce jezdí autobusy na trase Pardubice – Seč a Heřmanův Městec – Chrudim.
Cena:
2 250 000 CZK / za nemovitost
Poznámka k ceně:
včetně právního servisu a provize
Upozornění:
Prodávající si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.
RX finance

Spočítejte si splátku hypotéky

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Kupní cena nemovitosti

2 250 000 Kč

Výše hypotéky

Doba splácení

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 3.6%

260 990 Kč

Hypotéku zařídíme za vás

Ušetřete svůj čas i nervy. Naši makléři zařídí veškeré papírování a dovedou vás až k úspěšnému podpisu smlouvy v bance.

Nechte nám kontakt, náš makléř se v pracovní dny ozve do 24 hodin

* – toto pole je nutné vyplnit
Ing. Jan Rampa
RE/MAX Ambassador
Cíglerova/metro Rajská zahrada
Praha 9 - Černý Most, 19800
Česká republika
Tel. na makléře: +420 603 526 789
Tel. do kanceláře: +420 603 295 748
E-mail: jan.rampa@re-max.cz

Potřebujete poradit/máte zájem o prohlídku?

* – toto pole je nutné vyplnit

Podrobné informace

Číslo zakázky:
ID 253-NP01699
Počet podlaží v objektu:
1
Užitná plocha:
184 m²
Plocha parcely:
1 800 m²
Druh objektu:
Cihlová
Stav objektu:
Před rekonstrukcí
Typ nemovitosti:
Historické objekty
Odpad:
Septik
Celková plocha:
184 m²
Zastavěná plocha:
200 m²
Plyn:
Plynovod
Typ domu:
Přízemní
Voda:
Dálkový rozvod