Ing. Jan Rampa

Specializace - jazyk

 • - Angličtina
 • - Němčina
 • - Ruština

Specializace - typ zakázky

 • - Prodej
 • - Pronájem

Specializace - typ nemovitosti

 • - Pozemky
 • - Byty
 • - Domy
 • - Komerční nemovitosti
Tel. +420 603 526 789
E-mail jan.rampa@re-max.cz
Web www.remaxnova.cz
Adresa RE/MAX Nova
RE/MAX Nova, M.Horákové 42/127
160 00 Praha 6, Česká republika

Profesní hodnocení makléře

Zkušenosti

Vzdělání a ocenění

Certifikovaný makléř 2. stupně Gold

Hodnocení klientů

Reference klientů

"Velice schopný makléř ,který se prodeji velmi věnuje a svým přístupem dokáže i nemožné. Vřele ho doporučuji jeho práce je nadstandartní ."

Hodnocení: 10/10

"Ochota a vstřícnost,rychlost,velmi příjemné a profesionální jednání."

Hodnocení: 10/10

"Velice kvalitní makléř ,který se zadanému úkolu plně věnuje . Jeho práce je velmi kvalitní a precizní ."

Hodnocení: 10/10

"Velice slušný,aktivní makléř s velmi vysokým profesionálním přístupem.Celkově lze hodnotit jako vynikající.Mohu s čistým svědomím všem jenom doporučit."

Hodnocení: 10/10
Všechny reference >
Tel. +420 603 526 789
E-mail jan.rampa@re-max.cz
Web www.remaxnova.cz
Adresa RE/MAX Nova
RE/MAX Nova, M.Horákové 42/127
160 00 Praha 6, Česká republika

Pokud potřebujete podat pomocnou ruku při prodeji, koupi nebo pronájmu Vaší nemovitosti, rád Vám ji nabídnu. 

Zavolejte mi na tel.: 603 526 789 nebo mi pošlete mail...

    

 

Také nabízím kompletní poradenství -tj. právní, technické, organizační, finanční i daňové poradenství při přípravě výstavby nebo během rekonstrukcí různých objektů, což zahrnuje zejména provádění výběrových řízení, přípravy smluv, zajištění technického dohledu, zajištění příslušných povolení a kolaudace, kontrolu projektové dokumentace, kontakty na prověřené a kvalitní architekty, projektanty, specialisty i stavební firmy, provedení kritické analýzy investičního záměru (finanční, právní, daně atd.), určení rizik a jejich analýza, účast při jednání s úředníky státní správy nebo obchodními partnery... Stručně řečeno: přesně 26 let zkušeností se stavebním a realitním trhem v ČR.
 
    
 
Trvale se snažím o aplikaci nejnovějších postupů do mé práce:
V roce 1995 jsem prodal úplně první nemovitost v republice financovanou hypotéčním úvěrem (rodinný dům v Praze 5 - Stodůlky).
V roce 2016 jsem prodal jako první v republice nemovitost za virtuální měnu Bitcoin a úřady tuto transakci potvrdily.                                          

Mé zkušenosti s realitním trhem a názory na vývoj cen jsou veřejně přístupné na těchto odborných webech a časopisech:

- komplexní analýza trhu a cenová prognóza (psáno v lednu 2016):

http://www.cesko-finance-poradenstvi.cz/cs/aktuality-komentare-analyzy/investice/121-realitni-trh-prognoza-2016.html 

 

- rozhovor pro mezinárodní realitní server liveonriviera.com (červenec 2016): 

https://www.liveonriviera.com/cs/posts/prognoza-vyvoje-cen-na-realitnim-trhu-v-cr-v-roce-2016/?preview=1

https://www.liveonriviera.com/cs/posts/brexit-a-situace-na-ceskem-realitniho-trhu/

- časopis RESPEKT, číslo 31 (z července 2016), příspěvek do hlavního článku Tomáše Brolíka o službě AirBnB a jejím vlivu na realitní trh, str. 16 - 19. 

 

Mail centrále RE/MAX ze dne 18.10.2012:

Dobrý den,

rád bych vaší společnosti vyjádřil slova uznání. Naše společnost(i) už dlouho hledají nové sídlo a během hledání jsem se setkal s mnoha realitními makléři, ale až dnes jsme měli tu čest s "panem makléřem".

Byl jsem se podívat na zámek v Běstvině, makléř nám zařídil skvělou prohlídku, měl připravené veškeré podklady k budově (plány, odhad atp.) a obecně by se dalo říci, že byl velmi ochotný, vstřícný a zároveň na něm bylo poznat, že svému oboru rozumí.

Pokud chování pana Rampy z Remaxu porovnám s kterýmkoli jiným realitním agentem, se kterým jsem měl co do činění, musím říci, že všichni ostatní byli žabaři. Opravdu všechna čest - zejména pokud máte všechny makléře obdobných kvalit.

Přeji do Remaxu pěkný den.

 
Ing. Josef Brožek

koncern společností Pozitron

 

Hodnocení makléře ze dne 29.8.2012:

 

Ing. Rampa představuje moderní typ odborně zdatného realitního makléře s výtečným citem pro realitní transakce všeho druhu. Jeho přednostmi jsou příjemné vystupování, časová flexibilnost, perfektní znalost realitního prostředí v ČR a schopnost jednat čestně jak s klientem, který prodává, tak i klientem, který nakupuje. Je precizní ve fázi přípravy nabídky prodeje nemovitosti, stejně tak i během procesu sjednání prodejních/kupních smluv. Disponuje dostatečnou mírou diplomacie, která k tomuto řemeslu bezesporu patří.

 

PhDr. Miroslav Fortelka, Praha

 

Mail jednatelce společnosti ze dne 20. 4. 2014:

 Dobrý den!

Po několika letech neúspěšného prodávání nemovitosti s více majiteli, jsme se na základě pochvalné reference obrátili na ing. Rampu. Přesto, že se jednalo o lokalitu vzdálenou téměř sto kilometrů, podařilo se mu nemovitost prodat a zvládnout všechna úskalí díky schopnosti inteligentního jednání s citem pro situaci i lidi. Chceme ještě jednou poděkovat za vše.

Mgr. Alena Riglová, Hradec Králové

  

Dopis jednatelce společnosti ze dne 24. 6. 2012:

 Vážená paní inženýrko,

dovolte, abych vyjádřila poděkování Vaší realitní kanceláři REMAX , jmenovitě panu ing. Janu Rampovi. V lednu 2012 jsme oslovili pana Rampu a ten se ujal prodeje rekreačního domku ve Pticích. Samotný prodej nemovitosti proběhl v rekordním čase -během jednoho týdne a následné administrativní věci proběhly, díky panu Rampovi, bez problémů a velmi pružně.

Jsem moc ráda, že jsem si pro prodej nemovitosti vybrala Vaši realitní kancelář REMAX, která poskytuje klientům dokonalý a kompletní servis při prodeji nemovitostí. Nemalý dík patří osobně realitnímu makléři, panu ing. Rampovi, který všechny náležitosti během prodeje vedl s velkou pečlivostí k naší plné spokojenosti.

 

S pozdravem

Mgr. Martina Holečková, Praha

 

Hodnocení makléře ze dne 8. 9. 2012:

 

S ing Rampou byla výborná komunikace, rychlé a příjemné jednání, o každém kroku jsem byla ihned informována, vše dohodnuté vždy platilo beze změn.

 

Zdeňka Lapešová, Poděbrady, 8.9.2012


Dopis jednatelce společnosti ze dne 6.11.2011:

Spolupracoval jsem s panem Rampou na prodeji mého domu v Nymburce. Kupce jsem si našel sám, ale veškeré služby kolem zajišťoval právě Jan Rampa.
Abych byl upřímný, nemám dvakrát v lásce panáky makléře v kvádru, kteří ve finále vypadají a jednají skoro přes kopírák stejně. Pan Rampa takto na mě nepůsobil, vystupoval profesionálně a zároveň lidsky a civilně. Žádný nabiflovaný stroj. Kdykoliv jsem něco potřeboval vysvětlit, ochotně reagoval. Vždycky jsme se scházeli v klidné a sounáležité atmosféře. Je to jednoduché: když člověk dostane to, co chce - a to jsem prostřednictvím pana Rampy dostal - nelituje vydaných peněz. Smluv kolem domu bylo požehnaně, musel se například doplatit úvěr spořitelně atd. Když jsem ve spořitelně jednal s paní na přepážce o zbytkové částce a co konkrétně potřebuji, nebyl problém předat na telefonu pana Rampu, aby svou představu paní náležitě vysvětlil.


Podruhé jsem s panem Rampou řešil směnku, kterou po mně chtěla jistá společnost neoprávněně zaplatit. V tomto případě mi pan Rampa poradil a dokonce jednal s příslušnou společností. Dovedl mě do bodu, kdy jsem se obrátil na právníka. Ovšem bez jeho pomoci bych to nezvládl.


Do třetice spolupracuji s panem Rampou na prodeji domu v Městci Králové. Tento prodej je velmi komplikovaný, zatížený splácením úvěru. I v tomto případě ovšem pan Rampa projevil své schopnosti a navrhl velkorysé řešení, které by mělo vést ke zdárnému konci, tedy ukončení dluhu a prodeji domu.

Napadá mě jediné trefné slovo v souvislosti s Janem Rampou a týká se ho jeho pracovní (myslím ale i osobní) rovině: respekt.

Lukáš Trejbal, redaktor Nymburského deníku


Dopis jednatelce společnosti ze dne 11.2.2010:


Vážená paní,

rozhodla jsem se Vám napsat z důvodu ocenění práce Vašeho zaměstnance. Spolupracovala jsem s panem Ing. Rampou na hledání a pronájmu prostor pro terapeutické centrum. Byla jsem velmi příjemně překvapena mírou jeho zájmu a kooperace v ne přílišjednoduchém zadání. Chtěla bych ocenit jeho nadstandardní vstřícnost a spolupráci.

V rámci našeho hledání, které trvalo skoro rok, jsem měla možnost spolupracovat s různými realitními makléři a rozdíl práce jiných a pana Rampy je opravdu markantní.

Byla bych ráda, aby úroveň jeho práce byla v rámci Vaší firmy zohledněna.

S pozdravem

PhDr. Barbora Janečková, Ph.D.

 

Reference

Naše Obchodní akademie připravuje rozsáhlejší přestavbu své budovy a rozšíření svých stávajících prostor. Potřebovali jsme vybrat nejvhodnější projekční ateliér, který by kromě projektů obstaral ve své režii i potřebná územní rozhodnutí a stavební povolení. Dále jsme potřebovali přesně definovat zadání pro projektanty a připravit k podpisu smlouvy o dílo.

 

Požádali jsme o spolupráci Ing. Jana Rampu, který připravil zadání výběrového řízení, do kterého pozval 5 projekčních ateliérů s příznivými referencemi. Jejich nabídky jsme ve stanoveném termínu obdrželi a poté jsme je vyhodnotili z pohledu čtyř různých kritérií. Vítězná nabídka pražského projekčního ateliéru byla výrazně levnější než ostatní nabídky a zároveň nám poskytla i nejlepší platební a záruční podmínky i termíny plnění.

 

Potvrzujeme tímto, že díky spolupráci s Ing. Janem Rampou jsme uzavřeli smlouvu na projekční práce a inženýring s kvalitní firmou za pro nás velmi výhodných podmínek a uspořili jsme značné finanční prostředky. Navíc koordinoval veškeré naše technické, finanční, platební i organizační požadavky a připravil právní podklady a smlouvy tak, že jsme nemuseli ani využít služeb právníka, což představuje další významnou úsporu. Spolupráci s Ing. Janem Rampou proto můžeme doporučit i jiným příspěvkovým organizacím, ale i firmám či jednotlivcům.

V Lysé nad Labem 29. 6. 2010

 

RNDr. Ivana Dvořáková

ředitelka Obchodní akademie v Lysé nad Labem


Reference:

Obrátili jsme se na pana Ing. J. Rampu se žádostí o pomoc a konzultace při prodeji naší nemovitosti. Mohu potvrdit, že na naše požadavky reagoval velice rychle, do dvou hodin od zaslání vyhotovil a odeslal zpět připomínky ke dvěma smlouvám, které zanalyzoval nejen po stránce právní, ale i po stránce obchodní, technické a daňové. Po celou dobu přípravy prodeje jsme byli v kontaktu a kdykoli bylo zapotřebí něco zkonzultovat nebo upravit ve smlouvách, dostalo se nám z jeho strany okamžité pomoci. Díky této jeho pomoci jsme dosáhli evidentně lepších obchodních a platebních podmínek než jaké navrhovala protistrana, podstatně se nám podařilo omezit finanční i právní rizika prodeje a díky správným úpravám ve smlouvách jsme při prodeji nemovitosti ušetřili řádově statisíce na daních.

Cena za poskytnuté služby byla pouze zlomkem ve srovnání s finanční úsporou, kterou jsme reálně dosáhli a kterou jsme ani nečekali. K tomu lze připočítat i hodnotu klidu, jistoty a úsporyčasu, které lze sice těžko vyčíslit, ale byly také hmatatelným výsledkem naší spolupráce.

Mohu tedy konstatovat, že poradenské a právní služby, které nám Ing. J. Rampa poskytl, splnily přesně naše očekávání, a můžeme je proto doporučit i event. dalším zájemcům.

V Plzni 17. května 2010

 

Vojtěch Šatra
Jablonského 44
326 00 Plzeň
tel.: 603 114 797
email: VojtechSatra@seznam.cz

Věc: vyjádření ke službám, které mi poskytl Ing. Jan Rampa

 

Při stavbě svého rodinného domu v roce 2000-2001 jsem využil služeb ing. Jana Rampy k organizaci výběrového řízení na dodavatele stavby rodinného domu a dále na přípravu a projednání smluv o dílo s vybranou stavební firmou, s projektantem a s technickým dozorem. Kromě toho jsem využil jeho zkušeností i ve fázi projektování domu, při volbě některých materiálů a v oblasti inženýringu.

Nyní, s odstupem času, mohu konstatovat, že poradenský servis, který mi ing. J. Rampa poskytoval, mi kromě citelné úspory času a starostí přinesl rovněž reálnou úsporu finančních prostředků. Pomohl mi zorientovat se v oblasti stavebnictví, kde vládnou jiná pravidla než ta, na která je běžný člověk zvyklý, a kde vyřčené slovo druhý den již zdaleka nemusí platit. Ačkoliv jsem si tím zpočátku nebyl zcela jistý, dnes už vím, že náklady na činnost pana Rampy se mi rozhodně vyplatily. Díky kvalitně sestavené smlouvě o dílo a přesnému vymezení povinností stavební firmy nedošlo k účtování rádoby víceprací a naopak došlo k uplatnění penalizace stavební firmy za nedodržení termínu výstavby a některých dílčích slev vyvolaných nekvalitním přístupem stavební firmy k výstavbě. S výslednou kvalitou provedených prací jsem díky zajištění profesionálního technického dozoru také spokojen, neboť byly včas zachyceny snahy stavební firmy směřující ke zjednodušení či ošizení stavebních prací. Právě v takových okamžicích jsem ocenil kvalitu technického dozoru a preciznost smlouvy o dílo. 

Celkově mohu konstatovat, že využití poradenských služeb ing. Jana Rampy bylo pro mě velmi výhodné a přínosné. Mohu je doporučit i ostatním zájemcům, kteří se chystají k individuální stavbě rodinného domu stavební firmou (na klíč). Zejména pak těm, kdo nejsou profesionály ve stavebnictví nebo jsou časově velmi vytíženi.

V Mnichovicích dne 20.5.2004

 

Mgr. Pavel Šebek

 

 

Příklady mnou realizovaných prodejů reprezentativních objektů, komerčních objektů a rodinných domů v rámci práce pro RE/MAX Nova:

 

 

 

Příklady mnou realizovaných prodejů bytů v rámci práce pro RE/MAX Nova:

 

 

Hlavní referenční realizované developerské projekty:
 
Výstavba bytového souboru "Parukářka", Praha 3 - Žižkov

276 bytů, 2 viladomy se 16 luxusními byty, 6.100 m2 komerčních ploch, 320 gar. stání
 • celková investice přes 700 mil. Kč
 • dokončeno 1998
 • pozice a zodpovědnost: hlavní project manager = koordinace všech aktivit (výkupy, projekty, povolení, financování, reklama, prodej, právní vztahy), zodpovědnost za dokončení a celkový hospodářský výsledek

Parukářka

Parukářka
 
 
Výstavba 30 rodinných domů v Prokopském údolí, Praha 5
 • celková investice 150 mil. Kč
 • hlavní project manager
 • dokončeno 1997/1998

Prokopské údolí

 
 
Výstavba 11 rodinných domů v Prostějově
 • celková investice 30 mil. Kč
 • hlavní project manager
 • dokončeno 1997/1998

 
 
Výstavba 8 řadových rod. domů, Vrchlabí - Slunečný vrch
 • zasíťování a vybudování komunikace k 25 novým pozemkům, výstavba rodinných domů
 • hlavní project manager
 • dokončeno 2006

Vrchlabí
 
 
 
Výstavba 6 řadových rodinných domův Mladé Boleslavi
 • celková investice 25 mil. Kč
 • hlavní project manager
 • dokončeno 2003

Mladá Boleslav
 
 
 
Příprava developerského projektu výstavby 120 bytů v Mladé Boleslavi ("Vandrovka")
 • výkupy pozemků, výběr architektů, právní vztahy
 • projekt dokončen 2006

Mladá Boleslav

Od roku 1998 provádím pro investory a stavebníky (obce, firmy, osoby) poradenství při zajišťování rekonstrukcí činžovních domů, při výstavbě rodinných domů, zajišťuji obstarání územních rozhodnutí, stavebních povolení i kolaudací pro řadu fyzických i právnických osob, zastupuji zájemce při jednáních se stavebními firmami, úřady nebo projekčními kancelářemi, připravuji řešení právně nebo daňově obtížných případů, vykupování pozemků pro větší investiční záměry apod.