Translate with 
MENU ZAVŘÍT
Jiří Štěpán - RE/MAX Profit

Zeptejte se

* – toto pole je nutné vyplnit
Nemovitosti

Jiří Štěpán je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 66921198.

Jiří Štěpán

„Lidé a Vaše příběhy jsou tou nejdůležitější částí mého realitního obchodu. Můžete očekávat osobní přístup s maximální zodpovědností a pečlivostí. Hledám pokaždé to nejlepší řešení pro Vás.“

Makléř - RE/MAX Profit

Telefon:
+420 739 927 275
Adresa:
Masarykovo náměstí 5/5
70200 Ostrava

Vzdělání a ocenění

Specializace - typ zakázky

Prodej, Pronájem

Specializace - typ nemovitosti

Pozemky, Byty, Domy, Komerční nemovitosti, Developerské projekty


Informace o makléři

Certifikovaný realitní makléř

..... podstatnou část pracovního života jsem se věnoval OBCHODU a své zkušenosti a dovednosti využiji při práci pro Vás

Jsem součástí nejúspěšnější realitní kanceláře RE/MAX na Moravě, která za 13 let svého působení zprostředkovala svým klientům nemovitosti za více než 1,6 miliardy korun.

S čím Vám pomůžu:

Osobně se specializuji na prodej bytů, domů a komerčních nemovitostí v Ostravě a okolí.

Specializace mi poskytuje perfektní znalost lokality a tržních cen v Ostravě a okolí.

Svým klientům poskytuji kompletní realitní servis - od nezávazné předprodejní konzultace , přes přípravu nemovitosti na prodej, až po předání nemovitosti.

RE/MAX Profit
RE/MAX Profit

Jak pracuji

..... jak přistupuji ke každému z vás

Vzájemná důvěra na prvním místě

Klient si je jistý, že vše je, jak má být

Před zahájením spolupráce proběhne nezávazná osobní schůzka, kde si s Váma pouze popovídám. Zjišťuji Vaše potřeby anebo důvody případného prodeje Vaší nemovitosti. Jde mi o nalezení řešení aktuální životní situace, a to i s přesahem do budoucnosti. Ke klientům přistupuji individuálně, s ohledem na okolnosti jeho aktuální životní situace. Společně s Váma ladíme, a odsouhlasíme, navrženou obchodní strategii, včetně nastavení ideální ceny nemovitosti. Toto jsou nejdůležitější kroky v celém procesu prodeje nemovitosti.

 

Prodej nemovitosti bez zbytečného rizika

Chráním soukromí a majetek svých klientů jako svoje vlastní

Po celou dobu prodeje, maximálně chráním soukromí a majetek klientů. Prověřuji všechny případné zájemce o prohlídky, ověřuji jejich totožnost, a v rámci možností ověřuji jejich bonitu a důvěryhodnost. Zjišťuji možnosti případného financování koupě nemovitosti. Vždy, ale pracuji v souladu s GDPR a AML. Hájím zájmy klientů – při všech právních jednáních, při prohlídkách nemovitosti, I při vyjednávání o ceně se zájemcem.

 

Ušetříte starosti, čas, i náklady 

Neztraťte ani hodinu svého života nebo nervy a přenechte to na mně

 Samotný proces prodeje není pouze o tom si podat inzerát a sehnat právníka na přípravu nebo podpis smluv. Je to složitý postup, s mnoha zákonnými povinnostmi, záludnostmi, a především značnými riziky, které si běžně nikdo nedokáže ani představit. Prodej nemovitosti je časově náročný proces, který mimo jiné vyžaduje efektivní organizaci. Vždy je potřeba zkoordinovat mnoho faktorů, které významně ovlivňují prodej nemovitosti, a především jeho výsledek.

 

Je snadné dosáhnout možného i nemožného

Rychlý prodej nebo vyšší cena? Obojí!

Díky hodnotám, které vyznávám a mým zkušenostem, dosahuji vysokého efektu prodeje. Někdy je to maximální prodejní cena, navýšená v důsledku zvýšenému zájmu o danou nemovitost, díky její profesionální prezentaci. Jindy je to zase rychlý prodej. Zásadním výsledkem při prodeji nemovitosti, je dle mě - rychlost, maximální prodejní cena, bezpečnost celého procesu, ale zejména bezstarostnost a pohodlí pro prodávajícího.

Jak pracuji
Jak pracuji

Prodej nemovitosti formou AUKCE výrazně zvyšuje prodejní cenu

..... značka RE/MAX Vám, mým prostřednictvím, přivede větší množství zájemců, kteří nás znají a důvěřují nám. Tato skutečnost pak může vést k možnosti, uspořádat AUKCI. Což pro Vás bude znamenat větší zisk.

Tím zajistíme nejvyšší možnou cenu pro vaši nemovitost.

Tento způsob lze s úspěchem použít v případě, že najdeme v krátkém časovém období 2 a více zájemců.

Aukce nemovitosti
Aukce nemovitosti

Můj realitní servis

...... poskytuje mým klientům bezstarostný prodej

Nezávazná předprodejní konzultace Zpracování podkladů nezbytných k zahájení prodeje nemovitosti

Na začátku každé spolupráce nastavuji po dohodě s klienty obchodní strategii prodeje. Na základě všech relevantních informací vše vyhodnotím a navrhnu Vám postup při prodeji Vaší nemovitosti

Jsem schopen poradit i s daňovou problematikou tak, abyste věděli, co všechno musíte nebo nemusíte zaplatit.

Pravidelný přehled o všech mých aktivitách v dohodnutých intervalech, doporučení dalších kroků a zpětná vazba o prodeji

Důležité je znát veškeré potřeby klienta, podle kterých zvolím tu nejefektivnější strategii prodeje.           A o všech krocích musíte být informováni, ať víte co se právě děje.

Stanovení tržní ceny nemovitosti - Analýza tržních cen podobných nemovitostí a stanovení reálné tržní ceny nemovitosti

Na základě všech dostupných a relevantních informací o dané nemovitosti zpracovávám její tržní analýzu. Nastavení prodejní ceny nemovitosti je to nejsložitější a zároveň i nejzásadnější na celém procesu jejího prodeje.

Špatné nacenění prodávané nemovitosti, vede obvykle k finanční ztrátě prodávajících.

Zajistím výpis z katastru nemovitostí

Při prodeji nemovitosti je pro mě jednoznacně nejdůležitější zajistit maximální bezpečnost při převodu prodávané nemovitosti. Pokaždé provádím kontrolu právního stavu u dané nemovitosti, a v případě potřeby pomáhám uvést do souladu skutečnosti s tím, jak to má (s)právně být.

Příprava nemovitoti na prodej - Homestaging

Pořízení profesionálních fotografií k prezentaci nemovitosti. které vystihnou potenciál nemovitosti + půdorys

Profesionální prezentace s dokonalými fotkami a poutavým textem je to, co přitáhne pozornost potenciálních zájemců o koupi nemovitosti. Každý byt či dům může být dokonalý, ale pokud nebyl profesionálně prezentován, tak nemá většinou velkou šanci na rychlý prodej  za co nejvyšší cenu.

Na základě individuálního posouzení zajistím videoprohlídku.

Marketingová podpora prodeje = aktivní prodej. Inzerce na placených a neplacených realitních serverech

Může být sebedokonalejší prezentace nemovitosti, ale pokud se nedostane k zájemci o její koupi, tak je vše k ničemu. RE/MAX má pokrytou většinu realitního trhu, s cílem dostat prodávanou nemovitost do co nejširšího povědomí.

Samozřejmostí je i práce se sociálními sítěmi.

Automatické párování Vaší nabídky s poptávkou z celé sítě RE/MAX

Zajištění prohlídek nemovitosti se zájemci

Zajištění rezervační smlouvy a rezervačního poplatku

Zajištění kupních smluv, úschovy kupní ceny, případně dohody o převodu členských práv.

Spolupracuji s advokátem, který se specializuje na nemovitostní právo. Zajišťuje advokátní úschovu i ověření podpisů přímo v advokátní kanceláři. Spolupráce nespočívá pouze ve vyhotovení všech příslušných návrhů smluv, ale i v následném zapracování případných připomínek a úprav jednotlivých stran do smluv a rovněž i případné konzultace nebo právní poradenství.

Vklad do katastru nemovitosti 

 Vyhotovení předávacího protokolu

Asistenci při předávání nemovitostiPoprodejní servis

Realitní servis
Realitní servis

Důležité aspekty mého realitního servisu

..... je to neoddělitelná součást mých služeb

Advokátní úschova kupní ceny

Finanční prostředky uchovávám v advokátní úschově. Spolupracuji pouze s advokátními kancelářemi, které se zavázaly dodržovat podmínky RE/MAX platná pro úschovu kupních cen a manipulaci s finančními prostředky.

Oddělený depozitní účet

Skutečná bezpečnost transakcí je zaručena tím, že používáme oddělený depozitní účet. Na tento účet dohlíží centrála RE/MAX

Pojištění profesní odpovědnosti

Případné škody na majetku během obchodní transakce vlivem profesní, či profesionální chyby jsou hrazeny pojištěním, které mám sjednáno.

Reklamační řád

Jen u RE/MAXu máte možnost reklamovat služby svého makléře.

Etický kodex

Garantuji vám jednání v souladu s Etickým kodexem.

Realitní servis
Realitní servis

Připravím Vaši nemovitost k prodeji

...... připravená nemovitost se prodá za vyšší cenu a rychleji!!!

Co uděláme, když prodáváme automobil? Na prodej ho připravíme, vysajeme, vyčistíme palubní desku i interiér, navštívíme myčku vyleštíme lak karoserie atd. Dáme si tu práci, protože víme, že se to vrátí v podobě vyššího zisku.
Když prodáváme nemovitost, většinu z nás ani nenapadne jí na prodej připravit. Nemám na mysli  nákladné rekonstrukce, nýbrž jednoduchou přípravu, díky které nemovitost získá na atraktivitě s minimálními náklady a nabídne možným kupcům vidět potenciál nemovitosti pro ně samotné. Průměrné navýšení ceny u nemovitostí, které byly na prodej připraveny, se pohybuje okolo 6 - 10% a doba jejich prodeje se zkrátila o polovinu.
Příprava nemovitosti na prodej je vizitkou každého zkušeného realitního makléře, který svým klientům poskytuje kvalitní realitní servis.

Profi foto
Profi foto

Jak probíhá realitní obchod

….. krok za krokem Vás obchodem provedu

1. Začneme nezávaznou předprodejní konzultací, při které se navzájem seznámíme. Zároveň se podrobně obeznámím s prodávanou nemovitostí, nemovitost ocením, a Vám detailně představím průběh prodeje a navrhnu prodejní strategii

2. Poradím a pomohu Vám nemovitost připravit na nafocení a samotný prodej - prohlídky

3. Perfektní fotky prezentující potenciál nemovitosti pomáhají prodat nemovitost rychleji. Nechám vyhotovit profesionální fotografie Vaší nemovitosti

4. Připravím půdorys nemovitosti

5. Zajistím vyhotovení průkazu energetické náročnosti budovy PENB

6. Vytvořím prezentaci prodávané nemovitosti "na míru"

7. Prodej Vaší nemovitosti podpořím, marketingem nemovitosti formou prezentace nemovitostí na realitních serverech: REMAX CZECH, REMAX GLOBAL a poptávkový systém REMAX MLS, SREALITY.CZREALITYMIX.CZREALITY.IHNED.CZREALITY.AKTUALNE.CZ,  na mých webových stránkách JIRKASTEPAN.CZ a mém FACEBOOKU, v rámci "HbbTV vysílání všech kanálů TV Prima" – (funguje na chytrých TV) i běžnými reklamními prostředky (letáky, plachty, atd.)

8. S poptávajícími klienty absolvuji prohlídku Vaší nemovitosti, a následná jednání vedoucí k podpisu rezervační a kupní smlouvy

9. Zajistím Vám vyhotovení a následně podpis rezervační smlouvy mezi kupujícím a prodávajícím

10. Z katastru nemovitosti zajistím výpisy z listu vlastnictví a snímek z katastrální mapy

11. Zajistím vyhotovení kupní smlouvy a účastním se podpisu kupní smlouvy, včetně ověření podpisů v advokátní kanceláři. 

12. Zařídím advokátní úschovu kupní ceny u renomované ostravské advokátní kanceláře EVB v.o.s. se sídlem Poděbradova 1243/7, Ostrava - Moravská Ostrava, PSČ 702 00, IČ: 26823683, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě v oddíle AXVIII, oddíle 1452, a účastním se podpisu smlouvy o advokátní úschově kupní ceny, včetně ověření podpisů v advokátní kanceláři

13. Po zaplacení kupní ceny, zajistím doručení kupní smlouvy a návrhu na vklad změny vlastnického práva příslušnému katastrálnímu úřadu a zaplatím správní poplatek ve výši 2.000,- Kč za převod vlastnických práv

14. Po převedení vlastnických práv k nemovitostem na kupujícího, zajistím aktuální výpis z listu vlastnictví a jeho doručení advokátní kanceláři, která na jeho základě vyplatí prodávajícímu kupní cenu 

15. Vyhotovím předávací protokol a osobně asistuji klientům při předání nemovitosti

Odhad tržní ceny nemovitosti

..... ZDARMA v případě následného prodeje nemovitosti

Vyhotovíme odhad tržní ceny pro účely:

* Dědické řízení

* Prodej nemovitosti

* Rozdělení společného jmění manželů

Cena je stanovena pomocí specializované databáze prodejů s ohledem na individuální specifika nemovitosti

V případě následného prodeje nemovitosti prostřednictvím naší kanceláře je vyhotovení tržního odhadu nemovitosti ZDARMA.

Odhad tržní ceny
Odhad tržní ceny

Vzdělání

..... v rámci navýšení odbornosti

..... jsem absolvoval certifikační zkoušku profesní kvalifikace Realitní zprostředkovatel (66-042-M)

Certifikát
Certifikát