Práce makléře není jen fotka na webu

Nadaná studentka strávila den v pražské realitní kanceláři skupiny RE/MAX

Jaké bylo takzvané stínování manažera, shadowing? Co přineslo jí i makléři, který se jí věnoval? Zeptali jsme se Petry Nollové, studentky gymnázia Duhovka a Aleše Huka, majitele realitní kanceláře RE/MAX REALITY Plus+.

Jak jste se ke stínování realitního makléře dostala?

S naším gymnáziem jsme se účastnili veletrhu studentských firem JA. V rámci veletrhu se dalo získat jednodenní stínování ve firmách jako je například RE/MAX. Porota vybrala deset nejlepších uchazečů a mezi nimi jsem byla i já.

Jak den v realitní kanceláři probíhal?

Po ranním přivítání majitelem holešovické pobočky RE/MAXu panem Alešem Hukem jsem dopoledne přihlížela rozhovorům s novými makléři. Procházeli jsme s nimi podmínky smlouvy, povídali si o kariéře a osobním růstu. V odpolední části jsem si vyzkoušela, jak se tvoří webové prezentace jednotlivých nemovitosti na stránkách RE/MAXu. 

Doporučila byste tuto zkušenost i dalším studentům? 

Myslím si, že stínování je skvělá příležitost zažít reálný den ve vybrané firmě, poznat prostředí, atmosféru i vlastní způsob práce té které firmy. Já osobně jsem si shadowing užila na jedničku. Věnovali se mi a bylo to velmi příjemné. Viděla jsem práci se začínajícími makléři i přístup jejich zkušenějších kolegů.

Jak se Vám líbila vlastní práce makléře, uvažovala byste o ní jako o svém budoucím zaměstnání?

Práce makléře se mi líbí, protože je to především práce s lidmi. Můžete v ní využít své argumentační schopnosti, empatii a další. Chtěla bych studovat veterinu, ale pokud by to nevyšlo, určitě bych o práci makléře uvažovala. Baví mě aktivně jednat s lidmi, uplatňovat svůj komunikační talent. 

Pane Huku, jak Vy jste vnímal přítomnost studentky, bylo pro Vás stínování v něčem přínosné?

Určitě bylo pro mne zajímavé, mluvit s někým, kdo má celý svůj pracovní život před sebou. Vidět, jak laik vnímá naši práci. Že to často není pouze o tom, „vyfotit byt a vložit ho na webovou stránku“, že práce makléře je náročná, zasahuje do mnoha oblastí, právo, marketing, jednání s lidmi, atd.

Chcete se také stát makléřem?