RE/MAX vstupuje do Asociace realitních kanceláří

Realitní síť RE/MAX se ledna 2015 stala členem ARK ČR. Společným cílem je zvýšení profesionality prestiže realitních makléřů i spolupráce na přípravě nové legislativy, která bude realitní podnikání upravovat.

Členem ARK ČR se zatím stal držitel master franšízy RE/MAX a jednotlivé kanceláře jej budou následovat. „Asociace realitních kanceláří je silnou profesní organizací, s jejíž cíli a vizemi se RE/MAX ztotožňuje. Obě strany chtějí kultivovat české realitní prostředí, zvýšit jeho profesionalitu a prestiž. Vstup RE/MAX do asociace je tak pozitivní zprávou pro celý trh,“ říká Jaroslav Novotný, prezident Asociace realitních kanceláří České republiky. V tuto chvíli se připravují společné projekty, které spolupráci s asociací prohloubí. Půjde o spolupráci na školení makléřů, zavedení jednotné úpravy certifikace nebo spolupráci na existujícím systému MLS ARK ČR (MLS je neveřejná databáze nemovitostí k prodeji či pronájmu sdílená pouze mezi členy systému). Nicméně jedním z hlavních úkolů, kterým se ARK ČR v poslední době zabývá, je participace na přípravě nové legislativy, která bude upravovat podnikání na realitním trhu.

Ke spojení obou partnerů dochází v situaci, kdy více než polovina realitních transakcí probíhá bez účasti realitních profesionálů. A to i přes to, že prodej nemovitosti skrze profesionálního makléře je časově i finančně výhodnější a bezpečnější. I to bude jeden z bodů, na kterých chce RE/MAX společně s ARK ČR dále pracovat. „Spolupráce s Asociací realitních kanceláří probíhá na formální i neformální úrovni již delší dobu. Nicméně náš přímý vstup akcelerovaly kauzy z posledních let, které silně poškodily realitní branži. ARK ČR má silný zájem na tom, aby zde fungoval etický kodex a profesionální principy. Pevně věříme, že našim vstupem pozici ARK ČR posílíme a že se budeme nadále podílet na nastavování nových záruk kvality a ochrany spotřebitele,“ komentuje vstup do asociace David Krajný, prezident RE/MAX.

Kontakt pro média:

Tomáš Hejda
+420 737 206 845
tomas@prmollo.cz

O společnosti RE/MAX:

Společnost RE/MAX působí na českém trhu od roku 2005. Disponuje 109 otevřenými kancelářemi s téměř 1 200 makléři, v nabídce má v průměru 12 000 unikátních nemovitostí. Na slovenském trhu disponuje RE/MAX 40 otevřenými kancelářemi ve kterých pracuje 253 realitních makléřů.

Společnost RE/MAX byla založena roku 1973 v americkém Denveru a dnes je leaderem na světovém trhu s nemovitostmi. Pracuje formou franšízingu. Společnost RE/MAX má 6299 kanceláří, právně a finančně nezávislých subjektů situovaných v 90 zemích světa. RE/MAX je zkratkou pro Real Estate Maximum a vyjadřuje tak hlavní moto společnosti – maximální služby pro majitele realitních kanceláří, realitní makléře a zákazníky.

O Asociaci realitních kanceláří:

Asociace realitních kanceláří České republiky je největší profesní sdružení odborníků, obchodníků a dalších profesionálů působících na trhu s nemovitostmi v České republice. Asociace byla založena v roce 1991 několika realitními kancelářemi z různých míst ČR a v dnešní době čítá členská základna kolem 200 realitních kanceláří.