Translate with 
MENU ZAVŘÍT
16. dubna 2019

Jak připravit nemovitost na prodej?

Ukliďte a opravte závady

To nejdůležitější je bezesporu čistota. Perfektně provedený generální úklid nemovitosti by měl být samozřejmostí. Prodávat byt jako špinavé skladiště není vůbec dobrý nápad. Jen málokdo si koupí dům se nepořádkem po bývalých majitelích. O prodeji ale rozhodují i další drobnosti. Pokud máte v kuchyni několik nevzhledných skvrn přímo nad sporákem, velký dojem na kupující neuděláte. O otřískaném nábytku, odlupující se tapetě nebo rozbitém stolu ani nemluvě. Proto opravte, co se dá, ale nepouštějte se do nákladné rekonstrukce. Větší úpravy si udělá nový majitel podle vlastního vkusu.

 

Pozor na minulost

Dalším kamenem úrazu bývá dětský pokoj, který přirozeně nese historické následky toho, jak vaše děti vyrůstaly. Staré rodinné fotografie, značky na dveřích jak vaše děti rostly nebo jejich první pokusy o výtvarné umění na zdech, to vše musí pryč. To, co pro vás znamená kus historie a pojí se s příjemnými vzpomínkami na minulost, to potenciálním zájemcům o koupi bude určitě vadit. Nakonec to může rozhodnout o tom, že se raději poohlédnou po jiné nemovitosti.

 

Vykouzlete příjemnou atmosféru

Útulné prostředí má větší potenciál pro úspěšný prodej. Často stačí pár drobných doplňků jako jsou čerstvé květiny ve váze, přehoz přes postel a polštářky na gauči. Odstraňte nebo roztáhněte těžké závěsy a vpusťte do místností denní světlo. Temný byt působí stísněně, za to prosvětlený je opticky větší. V případě potřeby raději i vyvětrejte, nikoho neohromí byt s těžkým zatuchlým vzduchem, v horším případě nesoucí známky, že majitelé v bytě kouřili.

 

Nezapomeňte na okolí domu

Připravit na prodej exteriér objektu je stejně důležité. Málo lidí napadne, že úplně stejně snadno může první dojem zkazit zahrada zapadaná listím z okolních stromů, zbytky suti po rekonstrukci či zabahněný vjezd do garáže.

 

Home staging

Problém je samozřejmě v tom, že na svoje bydlení se díváte očima, které jsou na takový stav zvyklé. Je těžké vžít se do role kupujících a vidět vaše dosavadní bydlení „z jiné perspektivy“. Proto naše realitní kancelář nabízí specializovanou službu, které se říká home staging. Jde o soubor opatření, které, jednoduše řečeno, pomohou vaše bydlení upravit tak, aby se v něm potenciální zájemce cítil co nejlépe. Mnohdy stačí jen naprosto drobné zásahy do interiéru, jako například odstranění rodinných fotografií či jeho vymalování. V některých případech je ale nutný větší zásah. Majitelův osobní vkus je v době prodeje spíše na škodu. Z bytu se stává produkt, který se musí líbit všem. Přitom home staging dokáže nejen vaše bydlení připravit pro nabídku, ale zároveň prokazatelně zrychluje dobu prodeje nemovitosti a zvyšuje její tržní cenu.