Translate with 
MENU ZAVŘÍT
4. června 2021

RE/MAX LLC přebírá severoamerické regiony

Světová jednička na trhu realit RE/MAX LLC uskutečnila akvizici regionů v Severní Americe. Dokončení akvizice přivede pod křídla mateřské společnosti téměř 19 tisíc makléřů (přibližně 12 tisíc v Kanadě a 7 tisíc v USA). Získávání nezávislých regionálních franšíz RE/MAX je dlouhodobě klíčovým pilířem růstové strategie společnosti a prioritou v rámci alokace kapitálu. Hodnota transakce je 235 milionů dolarů.

Největší realitní síť RE/MAX v čele s RE/MAX LLC má obrovské růstové a akviziční plány. Jejich součástí je i případná integrace některých regionů. Největší taková transakce svého druhu byla oznámena ve čtvrtek 3. června.

V jejím rámci dochází k převzetí kanceláří RE/MAX doposud působících pod značkou RE/MAX Integra. Tu před čtyřiceti lety založili Frank Polzler a Walter Schneider. „Naše severoamerické regiony budou ve skvělých rukou a já nepochybuji, že nové vedení bude stavět na námi vybudovaných základech a posune regiony opět o velký kus dále,“ říká Frank Polzler, předseda představenstva a spoluzakladatel RE/MAX INTEGRA. Jednotlivé pobočky se dostanou přímo pod Denverskou centrálu. Obě strany v tomto kroku vidí obrovskou příležitost pro další růst regionu, posílení synergií a upevňování pozice.

Z hlediska RE/MAX Holdings jde ale i o způsob naplňování již dříve oznámené strategie společnosti. „Jde o zdaleka nejvýznamnější regionální akvizici v historii naší společnosti, co do velikosti území a počtu makléřů,“ komentuje Adam Contos, generální ředitel společnosti RE/MAX Holdings. „Přidání těchto strategicky a geograficky žádaných regionů zvyšuje naši schopnost pokračovat v rozšiřování, přináší mnoho atraktivních příležitostí k růstu a zjednodušuje naši provozní strukturu,“ dodává Contos. S tím souhlasí i David Krajný, prezident RE/MAX ČR: akviziční strategii našeho HQ RE/MAX LLC vítám, protože povede k větší konsolidaci společnosti a k většímu posílení značky RE/MAX díky ještě většímu využití synergií. Zjednodušší a zefektivni to leadership. Je to skvělý krok, který posune RE/MAX zase o kus dále.”

Dlouho připravovaná transakce přináší velká očekávání. Integrace přinese především:  

Realizaci stanovené strategie: Získávání nezávislých regionů je klíčovou součástí dlouhodobé strategie růstu společnosti. Akvizice severoamerických podniků INTEGRA je doposud nejsilnějším potvrzením této strategie. 

Růst: Akvizice přináší další příležitosti k růstu, kdy více makléřů aktivně získává mateřská síť.

Obezřetné alokace kapitálu: Očekává se, že akvizice bude v prvním roce růstová a významně zvýší výnosy, zisk a volné peněžní toky společnosti.

Efektivita a rozsah: Prostřednictvím nákladových a provozních synergií dojde ke zjednodušení a současně rozšíření provozu společnosti.

Hodnota transakce je 235 milionů dolarů a bude plně dokončena ve třetím kvartále letošního roku.