Translate with 
MENU ZAVŘÍT
Bc. Petr Šostý - RE/MAX Art

Zeptejte se

* – toto pole je nutné vyplnit
Uložit kontakt

Vizitka

Nemovitosti

Bc. Petr Šostý je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 71056149.

Bc. Petr Šostý

Řešíte prodej nemovitosti? Možná Vás až dosud realitní trh nezajímal, možná jste si již udělali letmý přehled; ale stále si nejste jisti, zda jednu z Vašich největších životních transakcí zvládnete bez rizika, stresu a s žádoucím výsledkem? Provedu Vás přes všechna úskalí SPOLEČNĚ, BEZPEČNĚ a S JISTOTOU.

Makléř - RE/MAX Art

Telefon:
+420 774 447 200
Adresa:
Vinohradská 2396/184
13000 Praha 3 - Vinohrady

Vzdělání a ocenění

Makléři

Hodnocení klientů

0 1 2 3 4 5
5

Podrobné informace

Aktuality

Makléř roku 2022 v rámci kanceláře RE/MAX Art

Rok 2022 se po pracovní stránce vydařil, poprvé jsem v rámci naší kanceláře RE/MAX Art dosáhl tohoto ocenění.

Děkuji za spolupráci svým kolegům a těším se na nové výzvy roku 2023. Reality mě zkrátka baví 🙂

.
.

Co pro Vás mohu udělat?

Řešíte prodej či koupi nemovitosti? Možná Vás až dosud realitní trh nezajímal, možná jste si již udělali letmý přehled, ale stále si nejste jisti, zda jednu z Vašich největších životních transakcí zvládnete bez rizika, stresu a s žádoucím výsledkem? Tak jako máte svého stomatologa, hodinového manžela či privátního bankéře, dopřejte si svého osobního realitního makléře, který Vás přes všechna úskalí provede SPOLEČNĚ, BEZPEČNĚ a S JISTOTOU.

Každý obchodní případ je jedinečný, tak jako každý člověk je originálem. Práce realitního makléře nespočívá jen v umění obchodovat, ale vyžaduje notnou dávku empatie a schopnosti zhostit se role mediátora obou stran. Mojí snahou je dosáhnout spokojenosti jak na straně prodávajícího, tak i na straně kupujícího. Standardy a etický kodex RE/MAX jsou pak pro mé klienty zárukou jistoty a kvality poskytovaných služeb.

 

Co o mé práci říkají moji klienti? Jak s mým přístupem byli spokojeni a jaké mi dali REFERENCE? Klikněte zde.

 

Co  ode mě můžete očekávat a s čím Vám mohu pomoci:

  • Důkladná příprava – detailně se seznámím s nemovitostí po technické i právní stránce. Štěstí přeje připraveným. Zanalyzuji výhody i případné nevýhody či rizika a navrhnu odpovídající řešení. Provedu analýzu prodejních cen v dané lokalitě, jako profesionální realitní makléř mám přístup do placených databází skutečně realizovaných prodejů.  
  • Kontext – zajímá mě nejen nemovitost samotná. V případě prodeje bytu je nezbytná znalost poměrů ve společenství vlastníků jednotek či družstvu. V případě prodeje domů či pozemků mě zajímají sousedské vztahy, ale i územní plán, chystaná výstavba či plánované investice obce nebo města.
  • Příprava prodeje nemovitosti - doporučím, jaké kroky učinit pro efektivní prodej. Od kvalifikovaného stanovení prodejní ceny s důrazem na preference klienta (stanovení vhodného mixu maximalizace ceny a minimalizace doby prodeje), přes úpravy interiéru se službou homestagingu, až po atraktivní nafocení nemovitosti. U některých nemovitostí dobrému prodeji napomůže natočení videoprohlídky, 3D scan, případně využití dronu pro pohledy z výšky. Zajistím vyhotovení PENB (Průkaz energetické náročnosti budovy), nutné podmínky prodeje nemovitosti.
  • Marketingový plán – pro každou nemovitosti navrhnu vhodnou marketingovou strategii, kombinující inzerci na nejnavštěvovanějších inzertních portálech, prodejní plachty či na předem vytipovanou cílovou skupinu směřovaná online prezentace na sociálních sítích.
  • Prohlídky nemovitostí – zájemcům o nemovitost pošlu předem všechny relevantní informace. Na nemovitost se dívám nestranným pohledem a prohlídky vedu v pozitivním duchu. U některých nemovitostí je vhodné zorganizovat prohlídkové dny, s prověřenými zájemci a postupně.
  • Komunikace – klienta pravidelně průběžně informuji, a to i v případě, když se nic neděje. Jsem časově flexibilní – kupující často reagují na více nabídek zároveň a tak je vhodné vyjít jim vstříc s termínem času prohlídky. Čas si proto organizuji dle potřeb klientů, v zájmu všech zúčastněných, v zájmu jejich spokojenosti.
  • Právní servis – zajistím právní služby advokáta, který se specializuje na převody nemovitostí. Každý známe nějakého právníka, ale ne každý takového, který má za sebou stovky převodů a libuje si v řešení případných právních vad (různá věcná břemena, zástavy, předkupní práva, exekuce, nelegalizované přístavby, chybějící přístup k nemovitosti, atd.). Nespornou výhodou je fakt, že je k dispozici přímo v naší kanceláři.
  • Převod nemovitosti na nového majitele – zajistím veškeré úkony spojené s převodem bytu či domu na katastru nemovitostí, zajistím veškerou komunikaci s katastrem a aktuální výpisy.
  • Předání nemovitosti a daňové povinnosti – vypracuji předávací protokol o převzetí nemovitosti. Provedu odečty energií a měřidel a pořídím jejich fotodokumentaci. Za klienty zajistím převody energií (elektřina, plyn, voda, atd.). Poradím Vám, v jakých případech je nutné podat daňové přiznání k dani z příjmu z prodeje nemovitosti a kdy se daň neplatí. 

 

Kdo jsem:

Rodilý Pražan, ovšem s kořeny na Moravě a ve Slezsku.  Vystudovaný ekonom z Vysoké školy ekonomické v Praze. Se zálibou v kartografii, územním plánování a architektuře. Působící již před dvaceti lety v tehdy největší realitní kanceláři v hlavním městě, následně na obchodních pozicích nadnárodních firem. Nakonec spokojeně zakotvící u lídra trhu nemovitostí v České republice – v RE/MAXu.

V Praze jsem nejen doma, ale mám to tu především rád. Žiji zde téměř celý život a mám tak o městě výborný přehled, podepřený tisíci nachozených kilometrů, zájmem o jeho budoucí rozvoj a o Pragensii celkově. Klientovi tak mohu nabídnout výtečnou orientaci v lokalitě s důrazem na jihovýchodní část Prahy a okolí.

Plně využívám odborného i materiálního zázemí kanceláře pod vedením Martina Hofmanna, jednoho z nejzkušenějších makléřů celé skupiny RE/MAX,  člena Hall of Fame a celého jeho týmu. Jsem schopen zprostředkovat hypoteční a daňové poradenství, případně další profese a služby ve vztahu k nemovitostem.

Co o mé práci říkají moji klienti? Jak s mým přístupem byli spokojení a jaké mi dali REFERENCE? Klikněte zde.

Profesionalita, lidský přístup, empatie. Držet slovo. Slíbit jen to, co mohu splnit. Spokojený klient – moje radost a cíl.

 

 

Realitní zákon

Náležitá praxe, adekvátní vzdělání, povinné pojištění realitního zprostředkovatele. Požadavky zákona č. 39/2020 Sb. (zákon o realitním zprostředkování) splňuji 👍

Zákon o realitním zprostředkování č. 39/2020 Sb., zveřejněn na webu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 

.
.

Aukce RE/MAX

Fenomén v realitní branži. Co to přinese Vám?

V poslední době mě prodávající oslovují se zájmem o prodej touto metodou. Je ideální pro nemovitosti, kde se očekává větší množství zájemců. Proč se unáhlit a prodat prvnímu zájemci, proč si svého kupujícího nevybrat? Prodávající AUKCI RE/MAX oceňují pro její rychlost, strukturovanost a časovou předvídatelnost prodeje. Klíčová je mnohdy skutečnost, že touto formou prodeje je obvykle dosažena vyšší prodejní cena.

Někdy však prodávající preferuje i jiné parametry než nejvyšší cenu, například upřednostňuje co nejrychlejší prodej (tedy nikoliv zájemci s hypotékou), nebo naopak v prodávané nemovitosti potřebuje ještě nějaký čas setrvat (například příprava na stěhování u rodinných domů se někdy trochu vleče). Prodávající tak má díky této metodě možnost zvolit, kterým kritériím dává přednost.

Proto je AUKCE RE/MAX  veřejností vnímána jako PRODEJ NEJLEPŠÍ NABÍDCE.

.
.

Reference

"Naprostá spokojenost. Profesionální připravenost, dodržování termínů."

Hodnocení: 5/5

"S panem Šostým jsem spolupracoval již před 3 lety .Již tehdy jsem byl nadmíru spokojen . Obrátil jsem se s důvěrou opět na něj a opět nezklamal . Prostory pronajal rychle a za vyšší cenu než jsem doufal . Pokud budu potřebovat služby RK vím kam se obrátit . M.Vítek"

Hodnocení: 5/5

"Pana Šostého bych určitě doporučil . Je aktivní , drží slovo má dobré nápady."

Hodnocení: 5/5