Translate with 
MENU ZAVŘÍT
Bc. Petr Šostý - RE/MAX Art

Zeptejte se

* – toto pole je nutné vyplnit
Nemovitosti

Bc. Petr Šostý je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 71056149.

Bc. Petr Šostý

RE/MAX Art

Telefon:
+420 774 447 200
Adresa:
Vinohradská 2396/184
13000 Praha 3 - Vinohrady

Vzdělání a ocenění

Hodnocení klientů

0 1 2 3 4 5
5

Informace o makléři

Novinky

AUKCE RE/MAX. Nový fenomén v realitní branži. Co to přinese Vám?

V poslední době mě prodávající oslovují se zájmem o prodej touto metodou. Je ideální pro nemovitosti, kde se očekává větší množství zájemců. Proč se unáhlit a prodat prvnímu zájemci, proč si svého kupujícího nevybrat? Prodávající AUKCI RE/MAX oceňují pro její rychlost, strukturovanost a časovou předvídatelnost prodeje. Klíčová je mnohdy skutečnost, že touto formou prodeje je obvykle dosažena vyšší prodejní cena.

Někdy však prodávající preferuje i jiné parametry než nejvyšší cenu, například upřednostňuje co nejrychlejší prodej (tedy nikoliv zájemci s hypotékou), nebo naopak v prodávané nemovitosti potřebuje ještě nějaký čas setrvat (například příprava na stěhování u rodinných domů se někdy trochu vleče). Prodávající tak má díky této metodě možnost zvolit, kterým kritériím dává přednost.

Proto je AUKCE RE/MAX  veřejností vnímána jako PRODEJ NEJLEPŠÍ NABÍDCE.

.
.

Co pro Vás mohu udělat?

Řešíte prodej či koupi nemovitosti? Možná Vás až dosud realitní trh nezajímal, možná jste si již udělali letmý přehled, ale stále si nejste jisti, zda jednu z Vašich největších životních transakcí zvládnete bez rizika, stresu a s žádoucím výsledkem? Tak jako máte svého stomatologa, hodinového manžela či privátního bankéře, dopřejte si svého osobního realitního makléře, který Vás přes všechna úskalí provede SPOLEČNĚ, BEZPEČNĚ a S JISTOTOU.

Každý obchodní případ je jedinečný, tak jako každý člověk je originálem. Práce realitního makléře nespočívá jen v umění obchodovat, ale vyžaduje notnou dávku empatie a schopnosti zhostit se role mediátora obou stran. Mojí snahou je dosáhnout spokojenosti jak na straně prodávajícího, tak i na straně kupujícího. Standardy a etický kodex RE/MAX jsou pak pro mé klienty zárukou jistoty a kvality poskytovaných služeb.

 

Co o mé práci říkají moji klienti? Jak s mým přístupem byli spokojeni a jaké mi dali REFERENCE? Klikněte zde.

 

Co  ode mě můžete očekávat a s čím Vám mohu pomoci:

  • Důkladná příprava – detailně se seznámím s nemovitostí po technické i právní stránce. Štěstí přeje připraveným. Zanalyzuji výhody i případné nevýhody či rizika a navrhnu odpovídající řešení. Provedu analýzu prodejních cen v dané lokalitě, jako profesionální realitní makléř mám přístup do placených databází skutečně realizovaných prodejů.  
  • Kontext – zajímá mě nejen nemovitost samotná. V případě prodeje bytu je nezbytná znalost poměrů ve společenství vlastníků jednotek či družstvu. V případě prodeje domů či pozemků mě zajímají sousedské vztahy, ale i územní plán, chystaná výstavba či plánované investice obce nebo města.
  • Příprava prodeje nemovitosti - doporučím, jaké kroky učinit pro efektivní prodej. Od kvalifikovaného stanovení prodejní ceny s důrazem na preference klienta (stanovení vhodného mixu maximalizace ceny a minimalizace doby prodeje), přes úpravy interiéru se službou homestagingu, až po atraktivní nafocení nemovitosti. U některých nemovitostí dobrému prodeji napomůže natočení videoprohlídky, 3D scan, případně využití dronu pro pohledy z výšky. Zajistím vyhotovení PENB (Průkaz energetické náročnosti budovy), nutné podmínky prodeje nemovitosti.
  • Marketingový plán – pro každou nemovitosti navrhnu vhodnou marketingovou strategii, kombinující inzerci na nejnavštěvovanějších inzertních portálech, prodejní plachty či na předem vytipovanou cílovou skupinu směřovaná online prezentace na sociálních sítích.
  • Prohlídky nemovitostí – zájemcům o nemovitost pošlu předem všechny relevantní informace. Na nemovitost se dívám nestranným pohledem a prohlídky vedu v pozitivním duchu. U některých nemovitostí je vhodné zorganizovat prohlídkové dny, s prověřenými zájemci a postupně.
  • Komunikace – klienta pravidelně průběžně informuji, a to i v případě, když se nic neděje. Jsem časově flexibilní – kupující často reagují na více nabídek zároveň a tak je vhodné vyjít jim vstříc s termínem času prohlídky. Čas si proto organizuji dle potřeb klientů, v zájmu všech zúčastněných, v zájmu jejich spokojenosti.
  • Právní servis – zajistím právní služby advokáta, který se specializuje na převody nemovitostí. Každý známe nějakého právníka, ale ne každý takového, který má za sebou stovky převodů a libuje si v řešení případných právních vad (různá věcná břemena, zástavy, předkupní práva, exekuce, nelegalizované přístavby, chybějící přístup k nemovitosti, atd.). Nespornou výhodou je fakt, že je k dispozici přímo v naší kanceláři.
  • Převod nemovitosti na nového majitele – zajistím veškeré úkony spojené s převodem bytu či domu na katastru nemovitostí, zajistím veškerou komunikaci s katastrem a aktuální výpisy.
  • Předání nemovitosti a daňové povinnosti – vypracuji předávací protokol o převzetí nemovitosti. Provedu odečty energií a měřidel a pořídím jejich fotodokumentaci. Za klienty zajistím převody energií (elektřina, plyn, voda, atd.). Poradím Vám, v jakých případech je nutné podat daňové přiznání k dani z příjmu z prodeje nemovitosti a kdy se daň neplatí. 

 

Kdo jsem:

Rodilý Pražan, ovšem s kořeny na Moravě a ve Slezsku.  Vystudovaný ekonom z Vysoké školy ekonomické v Praze. Se zálibou v kartografii, územním plánování a architektuře. Působící již před dvaceti lety v tehdy největší realitní kanceláři v hlavním městě, následně na obchodních pozicích nadnárodních firem. Nakonec spokojeně zakotvící u lídra trhu nemovitostí v České republice – v RE/MAXu.

V Praze jsem nejen doma, ale mám to tu především rád. Žiji zde téměř celý život a mám tak o městě výborný přehled, podepřený tisíci nachozených kilometrů, zájmem o jeho budoucí rozvoj a o Pragensii celkově. Klientovi tak mohu nabídnout výtečnou orientaci v lokalitě s důrazem na jihovýchodní část Prahy a okolí.

Plně využívám odborného i materiálního zázemí kanceláře pod vedením Martina Hofmanna, jednoho z nejzkušenějších makléřů celé skupiny RE/MAX,  člena Hall of Fame a celého jeho týmu. Jsem schopen zprostředkovat hypoteční a daňové poradenství, případně další profese a služby ve vztahu k nemovitostem.

Co o mé práci říkají moji klienti? Jak s mým přístupem byli spokojení a jaké mi dali REFERENCE? Klikněte zde.

Profesionalita, lidský přístup, empatie. Držet slovo. Slíbit jen to, co mohu splnit. Spokojený klient – moje radost a cíl.

 

 

Realitní zákon

Náležitá praxe, adekvátní vzdělání, povinné pojištění realitního zprostředkovatele. Požadavky zákona č. 39/2020 Sb. (zákon o realitním zprostředkování) splňuji ?

Zákon o realitním zprostředkování č. 39/2020 Sb., zveřejněn na webu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

 

.
.

Reference

"Pana Šostého bych určitě doporučil . Je aktivní , drží slovo má dobré nápady."

Hodnocení: 5/5