Makléř měsíce February 2010

Jan Frank
RE/MAX Consult

RE/MAX Porsche se představilo Kladnu a jeho okolí
RE/MAX vůz Porsche jsem poprvé spatřil v lednu tohoto roku, na Convetion  v Brněnském Bobby Centru. Tou dobou jsem ani nepomyslel na to, že již  za dva měsíce ho budu skutečně řídit. V den, kdy jsem Porsche přebíral,  se mne mé okolí dotazovalo, zda se těším, ale já si říkal: „No, co, auto  jako auto“. Nicméně velmi brzy se můj pohled na věc změnil, usedl jsem  za raketu na čtyřech kolech. Z počátku bude vaše jízda asi poněkud  rozpačitá, nicméně po dvou dnech, kdy zjistíte, co se jak ovládá, a co má  autíčko opravdu pod kapotou, užijete si teprve naplno kombinaci  skvělých jízdních vlastností, ovladatelnosti a výkonu, kterým vůz  disponuje. O vzhledu, který oku lahodí a hřeje na duši, ani nemluvě.  Sedmi stupňová automatická či sekvenční převodovka dopomáhá vyvinout  úžasně zrychlení z 0 na 200km/h do 10 vteřin!

O tom, že Porschátko skutečně rychlosti 300km/h dosahuje, jsem se přesvědčil, nicméně o mnoho záživnější je sportovní jízda v zatáčkách, na silnicích 1. a 2. třídy, kde si užijete dokonalé přilnavosti vozidla k povrchu silnice a naprosto přesné řízení. Dalším makléřům bych rád doporučil být obezřetní při jízdě za deště. Při poměru váhy vozidla k vztyčné ploše pneumatik může lehce dojít k aquaplaningu, a to i v nízké rychlosti. Pro optimální výkon doporučuji tankovat min. 100 oktanové palivo, dále nepodceňujte kontrolu oleje, která se provádí elektronicky přes palubní počítač, a případné doplnění. S Porschí jsem se za zmiňovaný měsíc bohužel natolik zžil, že po přesedlání zpět do „normálního“ vozidla jsem byl čerstvým adeptem pro absolvování autoškoly :-).

Co se marketingového nástroje týče, přikláním se ke zkušenostem kolegy z Ostravy a domnívám se, že v Kladně a blízkém okolí vstoupilo RE/MAX Porsche do povědomí většiny občanů, kteří tuto formu odměny pro makléře RE/MAXU vnímají velmi pozitivně. Dodnes se na mne obrací klienti s nabídkami i poptávkou a odkazují se na Porsche. Velmi dobře nám také posloužilo při rozvíjení vztahů mezi kancelářemi, které jsme v průběhu měsíce navštívili.

Pro shrnutí, aniž bych se tím chtěl jakkoli dotknout našich kolegyň, bych rád použil slova Pavla Hassmana, majitele Chomutovské kanceláře: Muž je dítětem v každém věku. Jediné co se mění, je cena hraček. Upřímně vám všem přeji, abyste měli možnost si tuto hračku užít tak, jak se to poštěstilo mně.